Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie na rynku funkcjonuje ponad 21000 projektów kryptowalutowych.

Na jakie projekty powinno się zwrócić szczególną uwagę?

Band Protocol

Jest to platforma cross-chain, a także usługa infrastrukturalna, gdzie protokół w pierwszej kolejności zbiera dane ze źródeł internetowych w czasie rzeczywistym, a następnie przesyła je do smart kontraktów. Należy mieć świadomość, że wspomniane źródła danych obejmują obecnie ponad 200 kryptowalut, a także 20 walut fiducjarnych, srebro i złoto. Nie można zapomnieć, że omawiany projekt posiada aktywne integracje z bardzo dużą liczbą protokołów, giełd czy walidatorów.

Hive

Hive to kryptowaluta, która nagradza tworzenie treści, w najprostszym możliwym ujęciu jest to hard fork kryptowaluty Steem, która jest doskonale znana osobom działającym w omawianej branży. Hive po aferze z udziałem Justina Sun’a odłączyła się całkowicie od pierwowzoru wspomnianego projektu. Należy zaznaczyć, że założenie pozostało takie samo. Celem jest bowiem zabezpieczenie przez „Governance attacks”.

BarnBridge

Jest to z kolei protokół do tokenizacji ryzyka w Ethereum. Warto wiedzieć, że projekt pozwala użytkownikom na tworzenie instrumentów pochodnych, by zabezpieczyć ewentualne ryzyko przed wahaniami rynku dowolnego rodzaju.

BondApetit

To perspektywiczny protokół DeFi do pożyczek biznesowych oparty na Ethereum. Pożyczki są emitowane w zamian za obligacje lub zabezpieczone obligacjami. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że największą misją BondAppetit jest zagwarantowanie przedsiębiorstwom z całego świata dostępu do płynności rynku kryptowalut.

Beyond Finance

Należy mieć świadomość, że jest to platforma przeznaczona zarówno do tworzenia, jak i handlu aktywami syntetycznymi. Godny uwagi jest fakt, że instrumenty pochodne mogą być oparte nie tylko na towarach, ale również walutach czy akcjach.